Telefon +420 774 431 196

 Přihlásit se

Jaký konferenční stolek je ten ideální?

Vybavujete svůj obývací pokoj a nevíte si rady s výběrem konferenčního stolku? Tento malý pomocník není určen pouze k dekoraci, špíše právě slouží jako praktický kousek nábytku pro servírování a odkládání menších věcí a pohoštění. Vždyť kam by jste jinak servírovali kávu pro vaši návštěvu?

                     

 

Tvar a velikost

Konferenční stolek patří k sedací soupravě asi stejně tak dobře, jako patří židle ke stolu. Proto by výběr velikosti a tvaru stolku měl záviset na tvaru a velikosti vaší sedačky. Každý člověk sedící na vaší pohovce by měl pohodlně dosáhnout na konferenční stolek, ideálně tak, aby se nemusel z pohovky zvedat.

S tím souvisí i výška stolu. Ta by měla být přibližně stejná jako samotná výška vaší sedačky. 

Tvar konferenčního stolku je jedna velká záhada. Přizpůsobte tvar stolku všem možným aspektům ve vaší domácnosti. Tím máme na mysli například rozverné děti pobíhající okolo, nebo intenzita návštěv u vás doma. V případě rozverných dětí bychom zvolili ideálně stůl ve tvaru oválu či kulatý stůl bez ostrých hran. Pokud jste doma pouze ve dvou a návštěvy k vám zavítají zřídkakdy, nebojte se rozkládací varianty stolu, kdy si pohodlně tvar a velikost určíte podle individuálních možností.

 

                                                     

 

Materiál

Materiál je vhodné sladit se zbytkem nábytku ve vašem obývacím pokoji. Pokud máte interiér laděný do dřeva, dávejte si pozor na správnou barvu či odstín povrchu. Ať sáhnete po jednoduché klasice či po designovém kousku, soustřeďte se na celý interiér. Deska stolu může být jak dřevěná, tak i skleněná či keramická. V případě skleněného či keramického povrchu myslete především na údržbu a použitelnost.

Co se týká konstrukce stolu, měla by být především bytelná. Pokud budete se stolkem často manipulovat (například při úklidu, či při rozkladu sedačky) výborným pomocníkem může být konstrukce na kolečkách. 

 

      

 

Shrnuto, podtrženo 

  • Myslete hlavně samy za sebe a vybírejte podle vašeho stylu a instinktu!
  • Dbejte na rozměry, především na výšku!
  • Nezapomeňte na údržbu a praktičnost!

 

 Konferenční stolek Ray               Kulatý stůl Cot                         Konferenční stolek Tondo                      Konferenční stůl Beleos

                             

 


Datum zveřejnění: 27.01.2018

  • TagyKde nás najdete:

Showroom České Budějovice

Nám. Přemysla Otakara II. 36
370 01 České Budějovice

Fakturační údaje:

ITALSKY INTERIER s.r.o.

Dubné 148
373 84 Dubné

Krajský soud v Českých Budějovicích,
Oddíl C, Vložka 15629

IČ: 06892817
DIČ: CZ06892817

Kontakt:

Máte dotazy?

Telefon:
+420 774 431 196

E-mail:
info@italskyinterier.cz

Web:
www.italskyinterier.cz