Telefon +420 774 431 196

 Přihlásit se

Má kancelář vliv na vaše pracovní úspěchy?

Jste v práci unavení, roztěkaní a neudržíte dlouho pozornost při své práci? Máme pro vás několik rad jak nejlépe by měla vaše kancelář či pracovna vypadat. Nebudeme mluvit pouze o nábytku, který by neměl chybět a o jeho rozmístění. Také vám povíme nejlepší kombinace barev a o kompozici celé pracovny podle učení Feng-Shui. Tak pojďme na to!

 

 

Jaký tvar kanceláře a kam co umístit?

Pokud jste teprve před samotnou realizací celé této místnosti, jste šťastný člověk! Ideální tvar pro pracovní místnost je totiž čtverec. Má to jeden jediný důvod, pracovna by měla být otevřená, vzdušná, tak aby zde mohla kolovat uvolněně energie. Pokud zařizujete pracovnu, která má jiný tvar ne do čtverce, měli byste si dát pozor hlavně na různá zákoutí a nevyužitá místa. Tato místa totiž proudící energii brání a odvedou tak i vaši pozornost od práce.

 

Základem pro efektivní práci a také můžeme říci “mozkem” celé pracovny je dobrý stůl a výborná židle. Jakmile se nebudete cítit pohodlně a uvolněně a bude vás vše bolet, neuděláte jak se lidově říká “ani ň” . Stůl by měl mít opět co nejjednodušší tvar, čili čtverec nebo obdélník. Velikost stolu se odvíjí od samotné velikosti celé místnosti, ale neměl by být neúměrně velký ke svému okolí.

Patříte mezi “bordeláře”, kteří v hordě papírů hledají jednu jedinou propisku, nebo dokonce i vlastní počítač? V tom případě vás asi nepotěšíme a se vztyčeným prstem (stejně jako kdysi vaše maminka) vám "pohrozíme". Ukliďte si vaši pracovní plochu! Na stole by neměly být žádné zbytečné věci a už vůbec ne odpadky, nebo několik měsíců nepotřebné papíry. S tímto také souvisí zásuvky a celkově úložný prostor, kde by mělo být uloženo vše kromě vašeho počítače a telefonu, který bude na stole.

To, že zpravidla bývá stůl hned naproti dveřím není jen pouhá náhoda. Tak je to totiž správně!

Od stolu by mělo být přímo vidět na vchodové dveře do místnosti a za zády by mělo být nejlépe umístěno okno, nebo zeď, která vám dodá pocit bezpečí. Správně byste ze své židle měli mít přehled o celé této místnosti. Pokud vám to ale vaše místnost nedovolí, zkuste využít například zrcadla na protější stěnu. Stejně jako kvalitu stolu ocení vaše záda hlavně kvalitu vybrané židle. Zde volte pohodlné posezení nejlépe s opěrkami a při delším pracovním nasazení hlavně při práci na počítači je nezbytná i opěrka hlavy kvůli vaší krční páteři.

 

                  

 

Jaké barvy zvolit?

Podle učení Feng - Shui je nejlepší kombinovat nanejvýš tři barvy v kanceláři. Nic nezkazíte, když se budete držet pouze v odstínech jedné barvy, takže například vše ladit pouze v odstínech hnědé, nebo šedé. Nevhodné pro práci a udržení pozornosti jsou živé barvy, a proto je lepší vybírat nábytek v chladnějších barvách. Naopak se také uvádí, že kombinace základní barvy s jedním živým tónem či prvkem může zvyšovat výkonnost a podporovat i dobrou náladu při práci. Doporučujeme se vyhnout červené barvě, která vzbuzuje vášeň a agresi a pouze by odváděla pozornost od soustředění se na práci. 

 

 

Rada na závěr...

Důležité pro práci a hlavně pro přemýšlení je čistý vzduch. Snažte se proto ve své kanceláři větrat, nebo pracovat s otevřeným oknem jak nejčastěji je to možné. K pročištění vzduchu vám také mohou pomoci rostliny, které také podle Feng-shui dodávají energii. Umístění pro rostliny se udává podle světových stran na jihovýchodní část místnosti. Pokud nejste vy ani vaše sekretářka či kolega dobrý zahradník, nebraňte se ani umělým rostlinám. Čeho se však vyvarujte jsou rostliny sušené, ty nedělají ani dobrý dojem a naopak z vás energii vysají.

 

Pokud si stále nevíte rady se svojí kanceláří, obraťte se náš tým info@italskyinterier.cz ! Je možné vytvořit VIZUALIZACI vaší pracovny a dotáhnout ji do sebemenšího detailu.

 

  Komoda Montecarlo šedá              Psací stůl Siena třešeň            Psací stůl Torriani krémový                 Knihovna Montecarlo šedá              

                                                          

 

Knihovna Notalgia ořech                      Židle Siena třešeň             Pohovka Chester 2-místná              Komoda Pisa hnědá           Otočné křeslo Torriani 

                                                              


Datum zveřejnění: 28.07.2017

  • TagyKde nás najdete:

Showroom České Budějovice

Nám. Přemysla Otakara II. 36
370 01 České Budějovice

Fakturační údaje:

ITALSKY INTERIER s.r.o.

Dubné 148
373 84 Dubné

Krajský soud v Českých Budějovicích,
Oddíl C, Vložka 15629

IČ: 06892817
DIČ: CZ06892817

Kontakt:

Máte dotazy?

Telefon:
+420 774 431 196

E-mail:
info@italskyinterier.cz

Web:
www.italskyinterier.cz