Telefon +420 774 431 196, PO-PÁ: 9:00 - 17:00

Menu

Textilní dekorace

 

Náš partner DIAMOND DESIGN® je česká obchodní značka zajišťující návrhy, realizace a servis v oblasti interiérové a exteriérové stínicí techniky, designových látek a dekorací.

Závěsy a záclony jsou nejstarším způsobem stínění a zkrášlení oken. Mají za úkol zlomit prostup slunečních paprsků do interiéru a vytvořit tak pro naše oči komfortní světelné prostředí. Další důležitou úlohou je tepelná a zvuková izolace a dekorační funkce. Již od nepaměti se objevovaly nejen v zámeckých oknech, ale také v běžných venkovských obydlích. Díky svému dekorativnímu vzhledu se často objevují i jako ozdoba nejrůznějších výklenků, postelí v podobě nebes a předělů místností.

 

Závěsy jsou velmi univerzálním dekoračním prvkem přesahujícím nejrůznější designové styly, a to také díky nekonečnému množství doplňků, jakými jsou:

  • Úvazy, které mohou být především textilní, šňůrové a kovové. Slouží k zajištění závěsu po straně okenního otvoru a zcela nepochybně dekorují závěs i zákoutí vzniklé aranžováním závěsu v daném prostoru.
  • Střapce, ze kterých můžete vytvořit solitéry vaší domácnosti v podobě vysoce zdobných kousků, nebo z těch v moderním jednoduchém stylu.
  • Lemovky, kterými dekorujeme boční strany závěsů, nebo jimi závěsy vodorovně zakončujeme.
  • Paspule, které všíváme do členících švů závěsů a také do hran polštářů a doplňků.

 

Závěsy podšíváme z několika důvodů:

  • Zajištění požadovaného stupně průsvitnosti – Podšívky vybíráme dle vašich požadavků na průsvitnost závěsu z dimoutových až blackoutových materiálů. Stačí si vybrat jakoukoli látku bez ohledu na její průsvitnost a za pomoci blackoutové podšívky vám zhotovíme zatemňující závěs.
  • Sjednocení barevného vizuálu domu/bytu při pohledu zvenčí. – Použijete-li v každé místnosti různě barevné či vzorované látky, může tato volba z exteriérového pohledu působit poněkud bláznivě. Pokud ovšem závěsy podšijete podšívkou v jedné barvě, dojde k vizuálnímu sjednocení.
  • Zvýšení akustických schopností závěsu
  • Zvýšení ochrany interiéru před prouděním studeného vzduchu od prosklené plochy
  • Ochrana dekorační látky před vlivy UV záření. – Většinu přírodních materiálů, zejména hedvábí, je nutné před účinky slunečního záření chránit.

 

DESIGNOVÉ TYČE A KOLEJNICE

 

Závěsová kolejnice, garnýž nebo tyč je nezbytnou součástí každého závěsu nebo záclony. I zde vám nabízíme k výběru celou řadu typů, modelů, designů s nejrůznějšími možnostmi kotvení a ovládání.

 

OZDOBNÉ PRVKY 

 

Také záclony můžeme dekorovat pomocí zdobných lemovek, bordur, úvazů, ozdobných šňůrek s korálky, střapci a bambulkami.

 

ZÁCLONY A ZÁVĚSY

moderní, stylový i barokní design

 

 

 

POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ:

 


ODBĚR NOVINEK

Vyplňte vaší e-mailovou adresu a získejte pravidelný přehled o tajných akcích a novinkách italského interiéru. Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů

NAŠE DALŠÍ PROJEKTY